tre tworca tre dla kogo tre korzysci z tre dziecko a tre przeciwwskazania

CO TO JEST TRE®Istnieje coś takiego jak drżenie ciała...

Być może widziałeś/aś kiedyś trzęsącego się psa podczas Sylwestra. A może doświadczyłeś/aś drżeń podczas egzaminu na prawo jazdy. I to jest zupełnie NORMALNE! Te drżenia są MIMOWOLNE!

TRE® to metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych. Drżenia ciała są czymś NATURALNYM i WYJĄTKOWYM. Pozwalają uwalniać napięcia i pomagają w odzyskiwaniu równowagi w naszym układzie nerwowym. Drżenie jest naturalną odpowiedzią organizmu na stres.

TWÓRCA METODY TRE®W TRE® pracujemy ze zwierzakiem w człowieku.

Metodę opracował dr David Berceli, poszukując skutecznego, prostego narzędzia służącego do pomocy jednocześnie dużym grupom ludzi, którzy doświadczyli traumatycznych przeżyć.

Pierwotną grupą, której pomagał byli amerykańscy żołnierze doświadczający PTSD. Szybko jednak okazało się, że metoda sprawdza się dla każdego, kto żyje w chronicznym stresie i doświadcza jego skutków.

DLA KOGO?Dla Ciebie!

Mechanizm drżenia jest częścią naszego naturalnego zachowania jako człowieka, każdy może skorzystać z TRE®. Drżenie mięśni powoduje głębokie rozluźnienie, które naturalnie zmniejsza poziom stresu. Może uwalniać emocje, od łagodnego stresu po silny lęk, niezależnie od tego czy jest to spowodowane stresem w pracy, kłótnią z bliską osobą, nadmiernym zmartwieniem, konfliktem w związku, stresem fizycznym czy traumą spowodowaną wypadkami.

Niezależnie od tego czym zajmujesz się w życiu, codziennie doświadczasz emocji które skumulowane w ciele często powodują różnego rodzaju choroby.

KORZYŚCINiektóre korzyści ze stosowania TRE®

DZIECKO A TRE® "Dziecko jest EMOCJONALNYM SEJSMOGRAFEM dla sytuacji rodzinnej. Po nim widać, czy ziemia jest spokojna, czy się trzęsie".

Moją przestrzenią pracy od wielu, wielu lat są dzieciaczki. Wieloletnie doświadczenie w pracy z nimi pokazało mi, że „dziecko jest emocjonalnym sejsmografem dla sytuacji rodzinnej. Po nim widać, czy ziemia jest spokojna czy się trzęsie”. Dzięki tym obserwacjom i moim TRE'owym osobistym doświadczeniom stopniowo zmieniła się jakość mojego życia. A z tymi zmianami jeszcze bardziej pogłębiały się relacje z moimi podopiecznymi.

W swojej pracy oprócz DZIECKA dostrzegam również jego RODZICA, a zwłaszcza MAMĘ która często nie ma czasu dla siebie (bo dzieci są najważniejsze), która jest bardzo zmęczona i przytłoczona.

TRE® POZWALA ZŁAPAĆ ODDECH I ZATRZYMAĆ SIĘ NA CHWILĘ I DLA SIEBIE. POZWALA SIĘ ZRELAKSOWAĆ I ZRZUCIĆ NAPIĘCIE.

Rodzice są BAZĄ dla zachowań i emocjonalności dziecka. Dla dzieci najważniejsze jest to co dzieje się w rodzicach, więc jeśli rodzic się wyreguluje to jest to widoczne również po dziecku.

PRZECIWWSKAZANIAbo każde ciało ma swoją historię...